پشتیبانی ,ویندوزهای ,به‌روز ,قدیمی ,موزیلا ,آینده ,ارائه به‌روز ,به‌روز رسانی ,پشتیبانی موزیلا ,عامل‌های قدیمی ,متوقف خواهد ,ارائه به‌روز ر

پشتیبانی فایرفاکس از ویندوزهای XP و ویستا از ماه سپتامبر سال آینده متوقف خواهد شد

تا به امروز تعداد زیادی از مرورگرها مانند کروم پشتیبانی از ویندوزهای XP و ویستا را متوقف کرده‌اند. اما فایرفاکس همچنان این ویندوزها را در لیست پشتیبانی خود حفظ کرده است. یعنی آخرین نسخه این مرورگر بر روی رایانه‌های چندین ساله هم به طور کامل اجرا می‌شود. این پشتیبانی تا سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

موزیلا همچنان به پشتیبانی از سیستم عامل‌های قدیمی از جمله ویندوز محبوب XP ادامه می‌دهد اما وجود محدودیت‌های این تیم و همچنین عدم ارائه به‌روز رسانی برای نسخه‌های قدیمی ویندوز توسط مایکروسافت سبب پایان یافتن پشتیبانی محصولات موزیلا برای سیستم‌ عامل‌های قدیمی در ماه سپتامبر سال 2017 (شهریورماه سال آینده) خواهد شد.

این شرکت ابتدا در ماه مارس (اسفندماه) کاربران ویندوزهای XP و Vista را در گروه دریافت نسخه ESR فایرفاکس قرار خواهد داد تا به‌روز رسانی‌های مورد نیاز مدتی بعد از سایر کاربران و پس از رفع ایرادات امنیتی احتمالی در اختیار آن‌ها قرار گیرد. در نتیجه با توقف به‌روز رسانی‌ها در ماه سپتامبر، مشکلات کمتری متوجه این کاربران خواهد شد.

البته قطع پشتیبانی موزیلا به معنی توقف اجرای فایرفاکس در ویندوزهای XP و Vista نبوده و کاربران این سیستم عامل‌ها همچنان می‌توانند از این مرورگر محبوب استفاده کنند. اما با توجه به عدم ارائه به‌روز رسانی و غیرممکن بودنِ پیشگیری از شکاف‌های امنیتی، استفاده از یک مرورگر در چنین شرایط آسیب‌پذیری منطقی نیست. با این حال به نظر نمی‌رسد افراد زیادی وجود داشته باشند که یک رایانه بسیار قدیمی داشته و همواره از نسخه به‌روز نرم‌افزارها استفاده ‌کنند، بنابراین احتمال آسیب بسیار کمتر می‌باشد.

به هر حال با وجود پشتیبانی موزیلا از ویندوزهای XP و ویستا تا چند ماه آینده، استفاده از نسخه‌های جدیدتر ویندوز امری غیر قابل اجتناب می‌باشد.

https://telegram.me/xarezmico

منبع اصلی مطلب : فروشگاه کامپیوتر خوارزمی
برچسب ها : پشتیبانی ,ویندوزهای ,به‌روز ,قدیمی ,موزیلا ,آینده ,ارائه به‌روز ,به‌روز رسانی ,پشتیبانی موزیلا ,عامل‌های قدیمی ,متوقف خواهد ,ارائه به‌روز ر
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پولوم : پشتیبانی فایرفاکس از ویندوزهای XP و ویستا از ماه سپتامبر سال آینده متوقف خواهد شد